Clicky

Sprawdzenie VIN

(Photo: VertexAuto.com)
(Photo: VertexAuto.com)

Jak sprawdzić auto przed zakupem?

Szukając odpowiedzi na pytanie jak sprawdzić samochód po numerze VIN, sugerujemy kilka prostych rozwiązań. Przed decyzją o zakupie używanego samochodu sprawdź jego numer nadwozia, potocznie zwany VIN. Masz prawo spytać o numer VIN sprzedawcę a on powinien udzielić Ci tej informacji. Sprawdzenie VIN jest bezpłatne a informacje, które możesz uzyskać z jego pomocą w Autoraport.pl kosztują niewiele w porównaniu do oszczędności, które możesz zyskać unikając zakupu grata. Nie daj się oszukać, poznaj prawdziwą historię pojazdu na Autoraport.pl poprzez nr VIN.

Co to jest VIN ?

VIN to skrót od Vehicle Identyfication Number, czyli numer po którym możemy pojazd zidentyfikować. Każdy pojazd ma swój, niepowtarzalny numer, podobnie jak każdy z nas ma jedyny niepowtarzalny wzór odcisków palców. Znając VIN, masz szansę poznać wydarzenia oraz wiele innych cennych informacji o samochodzie, który Cię interesuje.

Po co sprawdzać VIN?

(Photo: Spencer Thomas)
(Photo: Spencer Thomas)

Bo dzięki VIN zyskujesz dostęp do wielu cennych informacji na temat używanego pojazdu,  które dostępne są w bazach Autoraportu. Informacje, które udostępniamy na naszej stronie są obiektywne, pochodzą z różnych krajów oraz z niezależnych źródeł. Takie obiektywne informacje możesz porównać z tym co pisze w ogłoszeniu i mówi sprzedawca, co da Ci jasność i uchroni Cię niejednokrotnie przed niechcianym zakupem.

A oto lista oszustw, które masz szansę zdemaskować dzięki informacjom zawartym w Auroraporcie:

  • sfałszowane WYDARZENIA, czyli przeszłość wypadkowa pojazdu. Auta po kolizjach i poważnych wypadkach sprzedawane są w naszym kraju jako bezwypadkowe. Auta te są tak sprawnie przygotowywane na sprzedaż, że trudno je wizualnie odróżnić od samochodu nowego, jednak różnica jest zasadnicza, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dzięki informacjom, które oferuje Autoraport możesz poznać szczegóły takich zdarzeń.
  • możesz sprawdzić KRADZIEŻ NA CAŁYM ŚWIECIE, co uchroni Cię przed trefnym zakupem i niechcianym kontaktem z Policją. Nasz serwis ma dostęp do baz danych Policji USA oraz wielu innych baz danych Ameryki Północnej i Europy. Warto wiedzieć, że jeśli nieświadomie zakupisz kradziony pojazd, policja ma prawo go zabrać bez odszkodowania, nie ważne w jakim kraju dokonano kradzieży. Paradoksalnie nawet wtedy, kiedy auto nie widniało wcześniej jako kradzione w bazach danych Polskiej Policji.
  • możesz zdemaskować zmiany w fabrycznym wyposażeniu auta znając ORYGINALNE DANE TECHNICZNE. Te dane jasno pokazują, co oryginalnie powinno być w danym modelu, dlatego bez kłopotu możesz zauważyć różnicę, sprawdzić jakie części były wymieniane. Masz jasny obraz, co stawia Cię w korzystnej sytuacji przy decyzji o zakupie, mając jasność zyskujesz również przewagę przy negocjacjach ceny samochodu.
  • możesz zobaczyć ZDJĘCIA POWYPADKOWE, co daje Ci szczegółowy wgląd w to w jakim faktycznie stanie był pojazd po wypadku, czy kolizji.

Jak działa sprawdzenie VIN?

Przed zakupem samochodu, możesz sprawdzić jego numer VIN na stronie autoraport.pl , dzięki czemu zyskujesz dostęp do wielu informacji z takich niezależnych źródeł jak; ubezpieczyciele, wydziały komunikacji, aukcje samochodowe, policje z wielu krajów, urzędy stanowe, autoryzowane stacje obsługi ASO oraz aukcje samochodów po szkodzie całkowitej. Wpisując numer VIN otrzymujesz historię pojazdu zawierającą takie wydarzenia jak wypadki, kolizje, akcje serwisowe, oraz wiele innych. Możesz poznać fabryczne wyposażenie danego modelu,  (silnik, rodzaj klimatyzacji, wzór tapicerki, sprzęt audio, kolor szyb i wiele innych. Możesz sprawdzić czy to auto nie było kradzione a także możesz zobaczyć zdjęcia powypadkowe.

Gdzie znajdziesz numer VIN?

gdzie_jest_vin_new-01Standardowo numer VIN można znaleźć:

  • w dowodzie rejestracyjnym samochodu, w polu oznaczonym literą E
  • na specjalnej tabliczce, która na stałe przyczepiona jest wewnątrz nadwozia samochodu. Szukaj w takich miejscach jak okolice prawego przedniego fotela, z lewej strony podszybia, na prawym, środkowym, lub prawym przednim słupku karoserii. Kolejne miejsce gdzie nabity jest numer VIN to komora silnika. Szukaj też na prawym nadkolu, albo na prawej stronie ramy nośnej z przodu. Częstą praktyką jest że numer VIN nabity jest w różnych miejscach w samochodzie, warto dowiedzieć się dokładnie gdzie w danym modelu można znaleźć nr VIN.

Sprawdzenie pojazdu po VIN umożliwi Ci poznanie jego historii. Sprzedawcy zaznajomieni są ze zwyczajem udostępniania VIN u, pytaj o niego swobodnie – pamiętaj masz do tego prawo a jeśli sprzedawca odmawia, lepiej odpuścić sobie to ogłoszenie.

Pomóż swoim znajomym uniknąć oszustwa, podziel się tym wpisem na Facebooku.

 

Sprawdź historię każdego samochodu!

W odpowiedzi na “Sprawdzenie VIN”

Sporo cennych porad, na pewno się przyda, tym bardziej że nie długo sam zamierzam zmienić auto na coś nowszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *