Clicky

Auta służbowe dla kobiet

Prawo jazdy to w świecie zawodowym dzisiaj rzecz niezbędna. Nawet jeśli nie pretenduje się do stanowiska kierowcy zawodowego to umiejętność prowadzenia samochodu jest potrzebna w wielu branżach. Przedstawiciele handlowi, kierownicy regionalni, urzędnicy, agenci ubezpieczeniowi, można tak wymieniać w nieskończoność zawody, w których niezbędnym narzędziem jest samochód. Coraz częściej za kierownicą srebrnego tudzież białego auta ozdobionego logiem przeróżnych firm widzimy kobiety. Pojawia się ciekawy dylemat, jaki będzie najlepszy służbowy samochód dla kobiety?

Poza walorami jezdnymi dobrze jest, gdy samochód wygląda, a w środku jest dosyć praktyczny. Niestety nie to bierze górę, gdy firma wybiera flotę na swój parking, nawet nie walory jezdne, zazwyczaj wygrywa najlepsza cena. Liderem tutaj zdecydowanie jest Hyundai, którego nie brakuje w żadnej branży, jeśli chodzi o auta służbowe. No, ale czy jest to zarówno auto praktyczne, dobrze jeżdżące i takie za które nie trzeba się wstydzić?

Hyundai

 

Czy kobietom dobrze prowadzi się służbowe Hyundai’e? Udało mi się dotrzeć do kilku modeli, zarówno małego i20, jak i kompaktowego i30. Samochody te mają dość solidne jednostki silnikowe, nie wyglądają najgorzej, a jak się je prowadzi? Moim zdaniem to nie jest samochód na tyle przyjazny wewnątrz, aby polubiła go płeć piękna. Jakość plastików pozostawia wiele do życzenia, schowków jak na lekarstwo, o wygodzie siedzeń nie wspominam bo na dłuższą trasę jej po prostu nie ma. Tak więc lider sprzedaży póki co nie wypada najlepiej.

Skoda Octavia

Co z innymi markami, które są bardzo popularne w Polsce? Na myśl przychodzi Skoda i rzeczywiście jeśli chodzi o rozsądek wydaje się to wybór trafiony. Octavia to samochód bardzo tani, ze sprawdzonymi jednostkami silnikowymi, duży, pojemny i neutralny w prowadzeniu. Jest bardzo intuicyjny, wszystko masz pod ręką, wsiadasz w Skodę po raz pierwszy w życiu i jakoś wiesz co do czego służy, nie trzeba się długo zastanawiać. W dodatku ta przestrzeń w środku, ogromny bagażnik, dodajmy do tego ekonomiczne jednostki silnikowe i mamy samochód służbowy idealny. No, ale jest też druga strona medalu, bo przecież to kawał samochodu, w dużych miastach, gdzie samochód służbowy w swoich walorach musi też mieć zwinność Octavia może przegrać, bo jest po prostu za duża. Zaparkowanie tym w centrum Warszawy, Krakowa może stanowić nie lada wyzwanie.

Skoda Fabia

Co z młodszą siostrą Octavii Fabią? Jest bardzo tania, ale to przypłacamy zerowym wygłuszeniem, w tym aucie po prostu słychać wszystko. A gdy spojrzymy na oferty leasingowe to nie jest najtańszy wybór, jeśli chodzi o klasę B.

Renault Clio

To co przychodzi mi teraz na myśl to marka, którą szczególnie upodobały sobie kobiety. Renault – jakiej klasy by nie był zawsze częściej spotkasz w nim kobietę niż mężczyznę. Skąd się to bierze? Jak to francuski samochód, na pierwszym miejscu stawia komfort i tak również jest w przypadku małego Clio. Można swobodnie pić kawę i nie martwić się o plamy na ubraniach. Wnętrze nawet podstawowej wersji wygląda świetnie, jest praktyczne i mimo małych rozmiarów nie brakuje mu przestrzeni. Co z wyposażeniem? To już kwestia negocjacji, ale jeśli firma uzupełnia flotę pokaźną ilością pojazdów można w łatwy sposób od dealera dostać w opcji dotykowy ekran, czujniki parkowania, dwustrefową klimatyzację.

Jak lata temu Renault były dość skomplikowane jeśli chodzi o elektronikę tak w ostatnim czasie to się zmieniło. Podłączyłem swój telefon do bluetooth Clio w kilkanaście sekund, dla porównania zanim Nissan zastanowił się jak przebiega proces parowania komputera Micry z moim telefonem minęło dobrych kilka minut. Dodajmy do tego, że samochód jest zwrotny, wszędzie się zmieści i ma świetną widoczność. Co ze stylistyką? Każdy wie, że to kwestia indywidualna, o gustach niby się nie dyskutuje, ale ja już dawno nie widziałem tak ładnego Renault. I jeździ ich coraz więcej we flotach, wybór moim zdaniem w 100% trafiony, jeśli mamy panią, która jest przedstawicielem handlowym, a nawet wysoko postawionym kierownikiem regionalnym w jakiejś korporacji to Clio jest samochodem odpowiednim pod każdym względem. Bo wewnątrz ma wszystko to co powinno mieć auto dla kobiety, jest małe, wygodne i co istotne to chyba najbardziej reprezentatywne auto klasy B.

Jeśli uważasz ten tekst za pomocny, niech Twoi znajomi też zobaczą jak się ustrzec przed oszustwem, podziel się tym wpisem na Fb.

Sprawdź historię każdego samochodu!

4 odpowiedzi na “Auta służbowe dla kobiet”

Auto służbowe nie musi służyć tylko na długie trasy. Czasami potrzebny jest mały, mobilny samochód, w którym można wjechać wszędzie w zatłoczonych miastach. Z takich aut jakie byście polecali?

Ja do takiej jazdy, po dłuugich poszukiwaniach kupiłam Peugeot 208, teraz jest wyprzedaż rocznika, więc udało się załapać na niższą cenę. Autko sprawdza się świetnie. Zwinne i przede wszystkim ekonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *