Umowa kupna-sprzedaży samochodu

To dokument, który potwierdza zbycie pojazdu przez dotychczasowego właściciela na rzecz kupującego.
Poprawnie stworzona umowa może oszczędzić Ci kłopotow w przyszłości. Znajdziesz tutaj taką umowę wraz z istotnymi wskazówkami oraz dodatkowe potrzebne dokumenty. Trzy kroki przeprowadzą Cię przez konieczne formalności.

Umowa kupna - sprzedaży samochodu

Są lepsze i gorsze umowy, dajemy Ci kilka wskazówek,
na co warto zwracać uwagę.
W interesie kupującego jest szczegółowe wypełnienie §1. Warto sprawdzić, czy wszystkie dane zgadzają się z tym, co widnieje w karcie pojazdu.
Zanim podejmiesz decyzję o kupnie musisz wiedzieć, że dokumenty mogą być podrobione tak by pasowały do konkretnego pojazdu.
Największą jasność da Ci sprawdzenie oryginalnych DANYCH TECHNICZNYCH, które pokażą jaki był stan samochodu zaraz po zjechaniu z taśmy produkcyjnej. Takie dane techniczne mogą pokazać, czy coś uległo zmianie w samochodzie od momentu kiedy był wyprodukowany. Autentyczność danych technicznych sprawdzisz otrzymując Autoraport. Pamiętaj zrób to zanim podejmiesz decyzję o kupnie.
Do ściągnięcia poniżej jest również wersja umowy dla dwóch kupujących. Na Twoją korzyść jest wpisanie jako pierwszego Kupującego - osoby, która posiada większe zniżki. Drugą osobą będzie Współkupujący.
Oświadczenie, takie jak w §2, teoretycznie powinno zabezpieczyć kupującego przed konsekwencjami związanymi z niewyjaśnionymi kwestiami prawnymi.
Jednak żaden zapis nie zabezpiecza w sytuacji, w której pojazd został odnaleziony jako kradziony. Warto sprawdzić Autoraport i otrzymać informację o legalności pojazdu zanim podejmiesz decyzję o kupnie. Autoraport ma dostęp do baz danych Policji USA oraz wielu innych baz danych Ameryki Północnej i Europy.

Jeśli klient nieświadomie kupi kradziony pojazd, policja ma prawo go zabrać bez żadnego odszkodowania, niezależnie w jakim kraju auto było kradzione, paradoksalnie nawet wtedy, kiedy auto nie widniało wcześniej jako kradzione w bazach danych polskiej policji.
Zgodnie z Prawem Konsumenckim masz prawo odstąpić od umowy, jeżeli zakupiony pojazd posiada ukryte wady.
UWAGA!
W rzeczywistości w Polsce kupujący bierze odpodwiedzialność za stan techniczny pojazdu w momencie zakupu.

W Twoim interesie jest poznać jak najlepiej stan pojazdu przed kupnem, taką możliwość daje Ci Autoraport. W naszym kraju prawo jest tak skonstruowane, by chronić sprzedawców a nie kupujących. Procesy sądowe ciągną się wiele miesięcy i dużo kosztują, wymagają dowodów trudnych do zdobycia a nawet wtedy rzadko taka sprawa jest do wygrywane.
Sprawdź historię samochodu zanim podejmiesz decyzję o kupnie. Otrzymaj Autoraport i wygraj z oszustwem.

Pobierz umowę kupna-sprzedaży samochodu

(plik zapisany w formacie PDF)
(plik zapisany w formacie PDF)

Pobierz formularze

Formularz PCC-3

Formularz podatkowy dla osoby, która zakupiła samochód od osoby fizycznej. Nie jest wymagany podpis sprzedającego.

Formularz PCC-3A

W przypadku, gdy nowym właścicielem pojazdu są dwie osoby lub więcej, wówczas ich obowiązkiem jest dostarczenie do urzędu skarbowego formularza PCC-3A, jak i PCC-3.

(plik zapisany w formacie PDF)
(plik zapisany w formacie PDF)

Sprawdź historię pojazdu

W Twoim interesie jest poznać jak najlepiej pojazd przed jego zakupem, taką możliwość daje Ci Autoraport. Prawo jest tak skonstruowane, by chronić sprzedawców a nie kupujących. Nie zdawaj się na obiecujące opisy, często nieuczciwych sprzedawców.

Sprawdź prawdziwą historię samochodu.