Menu

Umowa kupna-sprzedaży samochodu

To dokument, który potwierdza zbycie pojazdu przez dotychczasowego właściciela na rzecz kupującego.

Poprawnie stworzona umowa może oszczędzić Ci kłopotow w przyszłości. Znajdziesz tutaj taką umowę wraz z istotnymi wskazówkami oraz dodatkowe potrzebne dokumenty. Trzy kroki przeprowadzą Cię przez konieczne formalności.

Istotne wskazówki

Są lepsze i gorsze umowy, dajemy Ci kilka wskazówek, na co warto zwracać uwagę.

- 1 -

W interesie kupującego jest szczegółowe wypełnienie §1 umowy dostępnej do ściągnięcia poniżej. Warto sprawdzić, czy wszystkie dane zgadzają się z tym, co widnieje w karcie pojazdu.

Zanim podejmiesz decyzję o kupnie musisz wiedzieć, że dokumenty mogą być podrobione tak by pasowały do konkretnego pojazdu.

Największą jasność da Ci sprawdzenie oryginalnych DANYCH TECHNICZNYCH, które pokażą jaki był stan samochodu zaraz po zjechaniu z taśmy produkcyjnej. Takie dane techniczne mogą pokazać, czy coś uległo zmianie w samochodzie od momentu kiedy był wyprodukowany. Autentyczność danych technicznych sprawdzisz otrzymując Autoraport. Pamiętaj zrób to zanim podejmiesz decyzję o kupnie.

- 2 -

Do ściągnięcia poniżej jest również wersja umowy dla dwóch kupujących. Na Twoją korzyść jest wpisanie jako pierwszego Kupującego - osoby, która posiada większe zniżki. Drugą osobą będzie Współkupujący.

- 3 -

Oświadczenie, takie jak w §2, teoretycznie powinno zabezpieczyć kupującego przed konsekwencjami związanymi z niewyjaśnionymi kwestiami prawnymi.

Jednak żaden zapis nie zabezpiecza w sytuacji, w której pojazd został odnaleziony jako kradziony. Warto sprawdzić Autoraport i otrzymać informację o legalności pojazdu zanim podejmiesz decyzję o kupnie. Autoraport ma dostęp do baz danych Policji USA oraz wielu innych baz danych Ameryki Północnej i Europy.

Jeśli klient nieświadomie kupi kradziony pojazd, policja ma prawo go zabrać bez żadnego odszkodowania, niezależnie w jakim kraju auto było kradzione, paradoksalnie nawet wtedy, kiedy auto nie widniało wcześniej jako kradzione w bazach danych polskiej policji.

- 4 -

Zgodnie z Prawem Konsumenckim masz prawo odstąpić od umowy, jeżeli zakupiony pojazd posiada ukryte wady.

UWAGA!

W rzeczywistości w Polsce kupujący bierze odpodwiedzialność za stan techniczny pojazdu w momencie zakupu.

W Twoim interesie jest poznać jak najlepiej stan pojazdu przed kupnem, taką możliwość daje Ci Autoraport. W naszym kraju prawo jest tak skonstruowane, by chronić sprzedawców a nie kupujących. Procesy sądowe ciągną się wiele miesięcy i dużo kosztują, wymagają dowodów trudnych do zdobycia a nawet wtedy rzadko taka sprawa jest do wygrywane.

Sprawdź historię samochodu zanim podejmiesz decyzję o kupnie. Otrzymaj Autoraport i wygraj z oszustwem.

Pobierz umowę kupna-sprzedaży samochodu

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ UMOWĘ DLA DWÓCH KUPUJĄCYCH

Pobierz formularze

Formularz PCC-3

Formularz podatkowy dla osoby, która zakupiła samochód od osoby fizycznej. Nie jest wymagany podpis sprzedającego.

POBIERZ FORMULARZ PCC-3

Formularz PCC-3A

W przypadku, gdy nowym właścicielem pojazdu są dwie osoby lub więcej, wówczas ich obowiązkiem jest dostarczenie do urzędu skarbowego formularza PCC-3A, jak i PCC-3.

POBIERZ FORMULARZ PCC-3A

Sprawdź historię pojazdu

W Twoim interesie jest poznać jak najlepiej pojazd przed jego zakupem, taką możliwość daje Ci Autoraport. Prawo jest tak skonstruowane, by chronić sprzedawców a nie kupujących. Nie zdawaj się na obiecujące opisy, często nieuczciwych sprzedawców.

Sprawdź prawdziwą historię pojazdu

Wpisz numer VIN pojazdu który chcesz sprawdzić!
SPRAWDŹ VIN
Opinie Użytkowników
 • Bardzo dziękuję za dane które otrzymałam. Po zapoznaniu się z danymi które kupiłam na Waszej stronie dowiedziałam się ze moje nowe autko zamiast 61 tys. przebiegu posiada 168 tys. Po zakupie jakie miało miejsce 7 maja autko zaczęło się psuć. Zażądałam zwrotu za naprawę autka ale sprzedający stawiał opory. Ale gdy uświadomiłam sprzedającego, że wiem o prawdziwym przebiegu samochodu . Szybko oddał mi pieniądze i zabrał autko.

  - Ania K.
 • Nie będę ukrywał, że nie wierzyłem w sprawdzanie VIN. Autoraport mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Teraz wykupuję za każdym razem kiedy mam auto na oku.

  W branży motoryzacyjnej jest nadal za dużo oszustów. Mam nadzieję, że Wasza firma będzie zmniejszać im liczbę okazji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 • Autoraport był OGROMNIE wręcz przydatny, wcześniej nie wiedziałem nic o takiej możliwości. Oszuści chyba Was bardzo nie lubią :-)) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję

 • Dziekuję bardzo za te informacje, są dla mnie bardzo pomocne, rezygnuję z zakupu tego auta (oczywiście jako idealne bezwypadkowe). Sprawdzenie VIN w waszym serwisie mnie uratowało.

 • Super serwis! Wpisując tylko numer VIN mam wiarygodne dane. Wykupiłem 7 Autoraportów i znalazłem naprawdę bezwypadkowe auto. Reszta szkoda mówić, same badziewia. Super serwis godny polecenia!

 • Dziękuję za informację, która wyjaśniła mi wiele wątpliwości.

  Dobrze że takie narzędzie jak wasza strona istnieje, gdyż wielu oszustów ma coraz mniejsze pole manewru.

 • Nie spodziewałem się takiego niesamowitego podejścia do klienta, jestem szczerze zaskoczony (żeby nie powiedzieć w szoku)!

 • Bardzo dziękuje za tak obszerną i bardzo ważną dla mnie opinię na temat tego auta. Sprawdzenie VIN w serwisie autoraport.pl zdecydowanie warte.

 • Znalazłem w internecie trzy auta w różnych miastach. Pierwsze auto miało dwa poważne wypadki, drugie auto było po kasacji a trzecie po drobnej kolizji. Pojechałem zobaczyć ten trzeci samochód na własne oczy. Z Autoraportu wiedziałem, że stłuczka była z tyłu. Samochód okazał się w lepszym stanie niż myślałem. Zdecydowanie polecam. Warto dla samego oszczędzenia czasu!

 • Kupiłem auto i w trasie do domu pękło mi podwozie po lewej stronie! Wg. Autoraportu, sprzedali mi składaka po kasacji! Pokazałem Policji Autoraport. Nic nie zrobią. Powiedzieli mi, że mogłem sprawdzić Autoraport przed kupnem auta. Co za p********* kraj! Możecie mi pomóć?

 • Bardzo dziękuję za tak obszerną i dokładną interpretację tych faktów. Sprawdzanie VIN było szybkie i łatwe. Serwis godny polecenia.

 • Szukałem wiele aut na autoraport.pl jednak nie wszystkie były w bazie serwisu. Które mogłem to wykupiłem. Nie spodziewałem się, że niektóre auta mogą dobrze wyglądać, choć były po aż takich przejściach. Przy jednym z samochodów, autoraport wykazał dwa wydarzenia, to były bardzo małe kolizje. Kupiłem to auto i jestem zadowolony. Zdecydowanie warto sprawdzić każdy samochód! Wolę znać prawdziwą historię, a nie strzelać totalnie w ciemno.

 • Bardzo dziękuję za informacje.

  Popieram Wasze działania i serdecznie życzę Wam i potencjalnym kupcom aut powodzenia.

 • Bardzo dziękuję za raport. Sprawdzanie VIN w procesie szukania samochodu używanego bardzo mi pomogło w podjęciu dobrej decyzji.

 • Dziękuję za sprawną realizację zamówienia. Raport VIN zdecydowanie przydatny i oszczędił mi czas oraz nerwy. Wiarygodna historia auta po VIN to bardzo dobry pomysł. Życzę powodzenia.

 • Wielkie dzięki za wyczerpujący raport VIN, oczywiście sprawdzanie numeru VIN przez Autoraport w zupełności mnie satysfakcjonuje i wyczerpuje temat. Dziękuje & pozdrawiam.

Niezależna informacja

Autoraport jest niezależnym źródłem informacji zgromadzonych z różnych źródeł, w tym zagranicznych i odpłatnych. Autoraport nie udostępnia dokumentów lub usług umożliwiających uzyskanie, odnowienie, wymianę lub sprawdzenie oficjalnych dokumentów bądź informacji, które są dostępne bezpośrednio w organach administracji publicznej. Jeśli potrzebujesz takiej usługi, polecamy odwiedzić odpowiedni organ administracyjny.

Tylko informacje o pojazdach

Staramy się pokazać obszerną, niezależną historię samochodu, ale nie odnosimy się w najmniejszym stopniu do ludzi lub ich danych osobowych. Autoraport przekazuje takie informacje jak przebieg pojazdu, szkody komunikacyjne, wyceny napraw pojazdu, pochodzenie pojazdu i wiele innych informacji o pojazdach. Nigdy nie udostępniamy informacji o obecnym lub poprzednim właścicielu, a jedynie informacje o używanych samochodach, jak np. poważne zdarzenia jak szkoda całkowita auta. Zdarza się też, że nie znajdujemy nic i to może być bardzo dobra wiadomość.