Menu

Historia Pojazdu

Sprawdzenie prawdziwej historii każdego samochodu

SPRAWDŹ VIN
Otrzymaj prawdziwą historię pojazdu

JAK TO DZIAŁA?

 1. Wpisz numer VIN samochodu
 2. Po kilku sekundach dowiesz się, jakie informacje są dostępne o tym pojeździe
 3. Otrzymasz raport z prawdziwą historią pojazdu
Przykładowy Autoraport Pojazdu

Prawdziwa historia pojazdu to podstawa

sprzedawca oszukuje, auto przed remontem i po remoncie jako bezwypadkowy

Sprzedawcy oszukują. Jedna z najbardziej podstawowych oraz najważniejszych rzeczy, którą można zrobić aby nie zostać oszukanym to sprawdzenie prawdziwej historii pojazdu.

Autoraport daje możliwość sprawdzenia ukrywanej przed Tobą historii pojazdu.

Prawdziwa historia pojazdu

historia pojazdu w telefonie

Jeśli chcemy uniknąć bycia ofiarą oszustwa, potrzebujemy znać historię auta. Ale nie jakąkolwiek historię, musi to być prawdziwa historia pojzadu.

Oczywiście, że chcemy danych z niezależnego i wiarygodnego źródła, które ponosi wysiłek również sprawdzenia tych danych – właśnie tak, jak robi to Autoraport.

Autoraport nigdy nie akceptuje fałszowanych danych, jak na przykład odczyty z przekręconych liczników.

Bądź pewny, że historię pojazdu którą otrzymasz w Autoraport.pl będzie wiarygodna oraz autentyczna.

Trudno uwierzyć w to, co odkrył Pan Andrzej

Bezwypadkowe BMW na sprzedaż

jak samochód wygląda przygotowany na sprzedaż

Przedstawiamy Państwu historię którą w mailu opisał nam Pan Andrzej z Wrocławia. Historia dotyczy BMW X3 z 2018. Auto oczywiście bezwypadkowe, przysięgał sprzedawca. BMW wyglądało jak igiełka i Pan Andrzej przyznał się, że nie podejrzewał właściciela o oszustwo. "Sprzedawca był miły i wyjątkowo sympatyczny, więc umówiłem się na ostateczą jazdę próbną oraz na podpisywanie umowy. Miałem trochę czasu, więc sprawdziłem kolejne ogłoszenia. Nic lepszego nie znalazłem, byłem zadowolony z faktu, że auto które miałem kupić to najlepsze ze wszystkich" napisał Pan Andrzej.

Ciesząc się ze znalezienia wymażonego BMW, Pan Andrzej udał się do sprzedawcy. Po jeździe próbnej sprzedawca wyciągnął umowę do podpisania oraz dokumenty auta. Intuicyjnie Panu Andrzejowi zaświeciła się czerwona lampka bo przypomniał sobie artykuł który czytał dawno temu na temat powszechności oszustw w branży motoryzacyjnej, o tym jak łatwo jest sprzedawcom przekazać sfałszowane dane do darmowych baz oraz jak powszechne są zakłady do fałszowania dokumentów auta.

Zakłopotanie Pana Andrzeja

"Powiedziałem sprzedawcy, że potrzebuję zadzwonić do żony w sprawie zgody na zakup, więc przeprosiłem go i wyszedłem by porozmawiać w spokoju", napisał Pan Andrzej. W artykule pisano że warto sprawdzić historię auta, więc przed rozmową z żoną Pan Andrzej zrobił szybkie wyszukiwanie i znalazł jeden z tych darmowych portali do sprawdzenia historii pojazdu. "Pisali, że za darmo, więc czemu nie?" pomyślał sobie Pan Andrzej. Wpisał dane BMW i otrzymał informację, że auto jest dokładnie takie jak mówił sprzedawca.

"Zadzwoniłem do żony, opowiedziałem jej dobre wieści z jazdy próbnej oraz z darmowego sprawdzenia historii", kontynuuje Pan Andrzej. Jednak żona Pana Andrzeja nie była jeszcze przekonana żeby wydać taką dużą część swoich oszczędności. Okazało się, że żona niezależnie przeprowadziła sowje śledztwo. "Zaskoczyła mnie pytaniem, czy sprawdziłem historię auta w firmie która jest niezależna zamiast w darmowym "badziewiu", jak to moja żona lubi mawiać." Pan Andrzej miał wątpliwości co do wydawania pieniędzy na raport który niby już otrzymał za darmo, jednak kiedy doszło do niego ile tysięcy miał wydać na to BMW, pomyślał "ile mogę stracić jeśli zostanę oszukany". Pan Andrzej zamówił Autoraport.

„Bezwypadkowe” BMW kilka miesięcy temu

jak samochód wygląda kilka miesięcy temu

Ukryta prawda

Autoraport został dostarczony w 45 sekund. To co się stało potem zcieło Pana Andrzeja z nóg.

Okazuje się, że sprzedawca ukrył bardzo ważne informacje. Licznik został cofnięty i Pan Andrzej otrzymał zdjęcia powypadkowe BMW. Spalona karoseria i roztopione elementy wnętrza, tyle było widoczne na zdjęciach. "Nic podobnego wcześniej nie widziałem, to był dla mnie totalny szok", powiedział Pan Andrzej. Z Autoraportu wynikało, że firma ubezpieczeniowa przeznaczyła pozostałości auta na złom.

Jak Pan Andrzej zareagował? "Nie jestem osobą konfliktową i mimo to, że zalewała mnie masa emocji od totalnego zaskoczenia po rozczarowanie i wściekłość, starałem się nie dać tego po sobie poznać. Powiedziałem, że żona się rozmyśliła, może nawet przeprosiłem sprzedawcę za zamieszanie, dobrze nie pamiętam bo byłem w emocjach" wyznał Pan Andrzej.

Rada Pana Andrzeja

Na końcu naszej wymiany Pan Andrzej chciał przekazać radę dla wszystkich. "Autoraport nam oszczędził utraty fortuny, za to jestem bardzo wdzięczny. Na pytanie co radziłbym Waszym klientom, tylko jedno: sprawdzajcie Autoraport i sprawdzajcie zanim wyjdziecie z domu bo sam wiem jak trudno mi było w całej sytuacji, jaką presję czułem na miejscu". Oczywiście Pan Andrzej nie kupił tego BMW X3, po sprawdzeniu kilku kolejnych Autoraportów kupił samochód z tego samego rocznika zupełnie innej marki i jeździ nim bardzo zadowolony.

Często Zadawane Pytania

Jak sprawdzić historię samochodu z Polski?

Potrzebujesz tylko numer VIN pojazdu, który prawdopodobnie będzie znany jako numer identyfikacyjny pojazdu lub numer nadwozia. Wpisz ten numer na naszej stronie i kliknij "SPRAWDŹ".

Co to jest numer VIN?

Każdy obywatel Polski ma swój unikatowy numer PESEL. Tak samo jest z numerem VIN, który jest unikatowy i niezmienny dla każdego pojazdu, wpisywany jest on w karoserię podczas produkcji i zawiera 17 znaków.

Co zrobić jeśli otrzymuję komunikat, że VIN jest niepoprawny?

Sprawdź numer VIN ponownie, ponieważ VIN jest dość długi i skomplikowany, często zdarza się że jest błędnie wpisywany, albo został źle przekazany.

Jaki jest czas otrzymania historii pojazdu w Autoraport.pl?

Czas otrzymania historii pojazdu trwa do 5 minut.

Chcę otrzymać historię pojazdu z Niemiec, czy potrzebuję nr z Kennzeichen?

Nie. Potrzebny jest tylko numer VIN. Uwaga, bo łatwo może dojść do nieporozumienia, ponieważ w Niemczech większość sprzedawców będzie znało ten numer jako Fahrzeug-Identifizierungsnummer (FIN). Wpisz ten numer na naszej stronie i kliknij "SPRAWDŹ".

Czy do sprawdzenia historii pojazdu ze Szwajcarii, potrzebny jest numer z Kontrollschild?

Nie jest on potrzebny. Musisz otrzymać tylko numer VIN, który może być nazwany jako numer FIN (tak jak w Niemczech) przez Szwajcarów. Wpisz ten VIN czy FIN na naszej stronie i kliknij "SPRAWDŹ".

Chcę sprowadzić auto z Holandii, czy potrzebny jest nr kenteken by sprawdzić historię tego pojazdu?

Nie, numer kenteken nie jest wymagany przez Autoraport. Potrzebny będzie tylko numer VIN, znany jako Framenummer po niderlandzku. Wystarczy wpisać ten numer na naszej stronie i kliknąć "SPRAWDŹ".

Gdzie znaleźć numer VIN?

By sprawdzić prawdziwną historię pojazdu, Autoraport wymaga jedynie numeru VIN, który można znaleźć w tych miejscach:

gdzie znaleźć numer VIN na samochodzie

Powyżej są pokazane różne miejsca na samochodzie gdzie można znaleźć VIN, jednak nie każde auto będzie miało VIN w każdym z tych miejsc.

VIN znajdziemy również w dowodzie rejestracyjnym auta, w polu E.

Jest specjalna tabliczka, która na stałe jest przyczepiona wewnątrz nadwozia auta. To jest najbardziej standardowe miejsce i znajduje się na desce rozdzielczej, ale w 95% przypadków, widać ją tylko z zewnątrz auta. Patrząc przez przednią szybę, numer VIN znajduje się na desce rozdzielczej po stronie kierowcy i jest umieszczony kilka centymetrów powyżej miejsca gdzie szyba styka się z deską rozdzielczą.

Zwracamy uwagę, by wszystkie numery VIN (na każdej tabliczce oraz w dowodzie rejestracyjnym) były identyczne.

Sprawdzenie VIN, czy warto?

Prawdziwe opinie ludzi z Facebook'a

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Maciej D.
Ocena 5/5
       

Dzięki Waszej stronie uniknąłem "wtopy" przy kupnie Audi A4 za 40 tyś zł. Okazało się że auto miało szkodę całkowitą w USA.
Super strona!!! Dzięki

Wojciech K.
Ocena 5/5
       

Bardzo Państwu dziękuję za ogromną życzliwość Autoraport był OGROMNIE wręcz przydatny, wcześniej nie wiedziałem nic o takiej możliwości. Oszuści chyba Was bardzo nie lubią :-))))))))))) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję

Józef B.
Ocena 2/5
   

Błędnie wpisałem vin, a system autoraportu tego nie wyłapał. Przez to miałem opóźnienie, jednak otrzymałem kolejny raport gratis, co mnie satysfakcjonuje.

Edward F.
Ocena 5/5
       

Bardzo dziękuję za sprawdzenie tego pojazdu będę spokojny kupując ten pojazd oraz wiarygodność sprzedającego.

Grzegorz P.
Ocena 5/5
       

Dziekuję bardzo za te informacje, są dla mnie bardzo pomocne, rezygnuję z zakupu tego auta (oczywiście jako idealne bezwypadkowe)

Barbara K.
Ocena 5/5
       

Bardzo dziękuje za tak obszerną i bardzo ważną dla mnie informację na temat tego auta

Krzysztof Ł.
Ocena 5/5
       

Raport bardzo mi pomógł w podjęciu decyzji, poza tym bardzo dobry i szybki kontakt. Będę was polecać i sam jeszcze raz na pewno skorzystam bo jestem w trakcie szukania auta.

Bronek T.
Ocena 5/5
       

Kupiłem auto i w trasie do domu pękło mi podwozie po lewej stronie! Wg. Autoraportu, sprzedali mi składaka po kasacji! Pokazałem Policji Autoraport. Nic nie zrobią. Powiedzieli mi, że mogłem sprawdzić Autoraport przed kupnem auta. Co za p********* kraj! Możecie mi pomóć?


Sprawdź historię pojazdu by nie dać się oszukać!

Sprawdzenie historii pojazdu jest ważne, to już wiemy. Kto chce ryzykować kupno złomu który trafił na polskie drogi?

Nikt nie chce zostać ofiarą oszustów, właśnie dlatego serwis Autoraport został stworzony dla rodaków takich jak Ty, ceniących uczciwość.

Sprawdź historię pojazdu w Autoraport i nie daj się oszukać!

Sprawdź prawdziwą historię pojazdu

Wpisz numer VIN pojazdu który chcesz sprawdzić!
SPRAWDŹ VIN
Opinie Użytkowników
 • Bardzo dziękuję za dane które otrzymałam. Po zapoznaniu się z danymi które kupiłam na Waszej stronie dowiedziałam się ze moje nowe autko zamiast 61 tys. przebiegu posiada 168 tys. Po zakupie jakie miało miejsce 7 maja autko zaczęło się psuć. Zażądałam zwrotu za naprawę autka ale sprzedający stawiał opory. Ale gdy uświadomiłam sprzedającego, że wiem o prawdziwym przebiegu samochodu . Szybko oddał mi pieniądze i zabrał autko.

  - Ania K.
 • Nie będę ukrywał, że nie wierzyłem w sprawdzanie VIN. Autoraport mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Teraz wykupuję za każdym razem kiedy mam auto na oku.

  W branży motoryzacyjnej jest nadal za dużo oszustów. Mam nadzieję, że Wasza firma będzie zmniejszać im liczbę okazji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 • Autoraport był OGROMNIE wręcz przydatny, wcześniej nie wiedziałem nic o takiej możliwości. Oszuści chyba Was bardzo nie lubią :-)) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję

 • Dziekuję bardzo za te informacje, są dla mnie bardzo pomocne, rezygnuję z zakupu tego auta (oczywiście jako idealne bezwypadkowe). Sprawdzenie VIN w waszym serwisie mnie uratowało.

 • Super serwis! Wpisując tylko numer VIN mam wiarygodne dane. Wykupiłem 7 Autoraportów i znalazłem naprawdę bezwypadkowe auto. Reszta szkoda mówić, same badziewia. Super serwis godny polecenia!

 • Dziękuję za informację, która wyjaśniła mi wiele wątpliwości.

  Dobrze że takie narzędzie jak wasza strona istnieje, gdyż wielu oszustów ma coraz mniejsze pole manewru.

 • Nie spodziewałem się takiego niesamowitego podejścia do klienta, jestem szczerze zaskoczony (żeby nie powiedzieć w szoku)!

 • Bardzo dziękuje za tak obszerną i bardzo ważną dla mnie opinię na temat tego auta. Sprawdzenie VIN w serwisie autoraport.pl zdecydowanie warte.

 • Znalazłem w internecie trzy auta w różnych miastach. Pierwsze auto miało dwa poważne wypadki, drugie auto było po kasacji a trzecie po drobnej kolizji. Pojechałem zobaczyć ten trzeci samochód na własne oczy. Z Autoraportu wiedziałem, że stłuczka była z tyłu. Samochód okazał się w lepszym stanie niż myślałem. Zdecydowanie polecam. Warto dla samego oszczędzenia czasu!

 • Kupiłem auto i w trasie do domu pękło mi podwozie po lewej stronie! Wg. Autoraportu, sprzedali mi składaka po kasacji! Pokazałem Policji Autoraport. Nic nie zrobią. Powiedzieli mi, że mogłem sprawdzić Autoraport przed kupnem auta. Co za p********* kraj! Możecie mi pomóć?

 • Bardzo dziękuję za tak obszerną i dokładną interpretację tych faktów. Sprawdzanie VIN było szybkie i łatwe. Serwis godny polecenia.

 • Szukałem wiele aut na autoraport.pl jednak nie wszystkie były w bazie serwisu. Które mogłem to wykupiłem. Nie spodziewałem się, że niektóre auta mogą dobrze wyglądać, choć były po aż takich przejściach. Przy jednym z samochodów, autoraport wykazał dwa wydarzenia, to były bardzo małe kolizje. Kupiłem to auto i jestem zadowolony. Zdecydowanie warto sprawdzić każdy samochód! Wolę znać prawdziwą historię, a nie strzelać totalnie w ciemno.

 • Bardzo dziękuję za informacje.

  Popieram Wasze działania i serdecznie życzę Wam i potencjalnym kupcom aut powodzenia.

 • Bardzo dziękuję za raport. Sprawdzanie VIN w procesie szukania samochodu używanego bardzo mi pomogło w podjęciu dobrej decyzji.

 • Dziękuję za sprawną realizację zamówienia. Raport VIN zdecydowanie przydatny i oszczędił mi czas oraz nerwy. Wiarygodna historia auta po VIN to bardzo dobry pomysł. Życzę powodzenia.

 • Wielkie dzięki za wyczerpujący raport VIN, oczywiście sprawdzanie numeru VIN przez Autoraport w zupełności mnie satysfakcjonuje i wyczerpuje temat. Dziękuje & pozdrawiam.

Niezależna informacja

Autoraport jest niezależnym źródłem informacji zgromadzonych z różnych źródeł, w tym zagranicznych i odpłatnych. Autoraport nie udostępnia dokumentów lub usług umożliwiających uzyskanie, odnowienie, wymianę lub sprawdzenie oficjalnych dokumentów bądź informacji, które są dostępne bezpośrednio w organach administracji publicznej. Jeśli potrzebujesz takiej usługi, polecamy odwiedzić odpowiedni organ administracyjny.

Tylko informacje o pojazdach

Staramy się pokazać obszerną, niezależną historię samochodu, ale nie odnosimy się w najmniejszym stopniu do ludzi lub ich danych osobowych. Autoraport przekazuje takie informacje jak przebieg pojazdu, szkody komunikacyjne, wyceny napraw pojazdu, pochodzenie pojazdu i wiele innych informacji o pojazdach. Nigdy nie udostępniamy informacji o obecnym lub poprzednim właścicielu, a jedynie informacje o używanych samochodach, jak np. poważne zdarzenia jak szkoda całkowita auta. Zdarza się też, że nie znajdujemy nic i to może być bardzo dobra wiadomość.